Ubezpieczenia Domów i Mieszkań

Ubezpieczenia Domów i Mieszkań

Dom lub mieszkanie jest jedną z najbardziej cennych rzeczy, którą posiadamy. Przechowujemy w nim rzeczy osobiste oraz majątek ruchomy, który często jest dorobkiem całego życia dlatego bardzo ważne jest aby je chronić.

Ubezpieczenie domu lub mieszkania pozwala chronić finansowo nasz dobytek przed wieloma zagrożeniami, między innymi przed szkodami wyrządzonymi przez zdarzenia naturalne takie jak wiatr, powódź, przepięcie lub pożar ale także przed kradzieżą z włamaniem, dewastacją lub innymi zdarzeniami.

Ubezpieczyć można budynek oraz to co się w nim znajduje, w ramach ubezpieczeń dodatkowych można rozszerzyć ochronę między innymi o odpowiedzialność cywilną w związku z posiadaniem nieruchomości ale także o odpowiedzialność cywilną za szkody wyrządzone przez domowników w tym dzieci lub zwierzęta domowe, szeroki zakres usług assistance i wiele innych ryzyk.

Ubezpieczając nieruchomość zyskujemy spokój i gwarancję pokrycia szkód w przypadku ich wystąpienia.

house-gcbf07f6dc_1920

Obowiązki właściciela Domu:

Zakres kontroli

Częstotliwość przeglądów

Weryfikacja przewodów kominowych
Kontrola stanu technicznego przewodów kominowych, drożności, siły ciągu, działania urządzeń wentylacyjnych, szczelności kominów

RAZ na rok

Kontrola instalacji gazowej
Sprawdzenie stanu instalacji, w tym ich drożności, prawidłowości połączeń, szczelności

RAZ na rok

Weryfikacja instalacji elektrycznej
Sprawdzenie stanu instalacji elektrycznej, sprawności połączeń, osprzętu, zabezpieczeń i środków ochrony od porażeń, oporności izolacji przewodów oraz uziemień instalacji i aparatów.

RAZ na 5 lat

Weryfikacja instalacji piorunochronowej
Instalacja piorunochronowa jest obowiązkowa w przypadku domu wyższego niż 15 m i o powierzchni większej niż 500 m2 lub domu wykonanego z materiałów łatwopalnych (np.drewna).

RAZ na 5 lat

Kontrola budynków
Ocena sprawności, bezpieczeństwa, stanu technicznego budynku w zakresie jego przydatności do dalszego użytkowania, a także jego estetyki i otoczenia.

RAZ na 5 lat

Kontrola kotłów
Sprawdzenie kotłów opalanych nieodnawialny paliwem ciekłym lub stałym o efektywnej wydajności ponad 100 kW

RAZ na 2 lata

Kontrola kotłów
Sprawdzenie kotłów opalanych nieodnawialny paliwem ciekłym lub stałym o efektywnej wydajności w zakresie 20 kW do 100 kW

RAZ na 4 lata

Kup polisę Online

Klikając na link znajdujący się obok, zostaniesz przeniesiony na stronę Towarzystwa Ubezpieczeniowego gdzie będziesz mógł zawrzeć ubezpieczenie komunikacyjne bez wychodzenia z domu.

Zakupioną polisę otrzymasz na swoją skrzynkę email.

Kup Polisę Online:

Kup polisę zdalnie u Agenta


Nasi Agenci porównają dla Ciebie oferty różnych Towarzystw Ubezpieczeniowych i zaproponują Ci najkorzystniejsze rozwiązanie.

Kontakt z Nami:

Adres:

Kancelaria Ubezpieczeniowa A.Śliwa

ul Wolności 319/1

41-800 Zabrze

tel +48 501 459 450

Godziny Otwarcia:

od poniedziałku do piątku

w godzinach: 9:00 – 16:00

Napisz do Nas:

Śledź Nas Na Facebooku: